VINOVATÍVNE.sk - KLUB PRÉMIOVÝCH VÍN

INDIVIDUALITA A JEDINEČNOSŤ PRÉMIOVÝCH VÍN

 

Dá sa jednoznačne definovať subjektívny pojem „prémiové víno“? Nedá. Záleží od kontextu kde sa tento pojem použije. Každý si pod ním môže predstaviť niečo iné, Burgundské červené, Moselské rizlingy, DRC, alebo napríklad Slovenský Tokaj.. Kontext pojmu prémiové víno je vo VINOVATÍVNE.sk jednoznačne zadefinovaný. Máme na mysli víno z konkrétneho vinohradu, dorábaného pri minimálnych zásahoch bez použitia selektovaných kvasiniek, aditív a iných neprirodzených manipulácií.

 

Veríme, že toto je jediný spôsob, akým dokáže víno dôveryhodne vyjadriť skutočný charakter miestneho terroir, polohy vinohradu, klímy, počasia, pôdneho zloženia, a v neposlednom rade práce vinohradníka a vinára.

 

Prémiové, alebo prírode verné víno má charakter, vzbudzuje vášeň a emócie. Skrýva príbeh človeka. Dôraz kladieme na miesto pôvodu, regionálnu jedinečnosť a minimalizáciu zásahov do prirodzeného procesu výroby vína.

 

Sme klub spájajúci vybraných slovenských vinárov a ľudí, ktorí si užívajú príležitosti života pri pohári jedinečného vína. Našou snahou je vytvárať kultúru, ktorá mieri ďaleko za dopitú fľašu. 

 

Portfólio vybraných vinárov a ich vín prispôsobujeme konkrétnemu podniku, či už hotelu, baru, alebo kaviarni s ohľadom na individuálne potreby, jedinečnosť a víziu jednotlivej prevádzky.